Oracle Database certification pdf Oracle Middleware certification pdf

Andělé na kolejích

Ukázka z filmu

Informace o projektu

Lidský příběh z nelidské doby

// Projekt
Andělé na kolejích

// Kategorie
drama, rodinný, historický

// Info
2010, hraný film, 54 minut

// Web
www.andelenakolejich.czSpolečně s filmem se vrátíme do dob vypravěčova dětství, rošťáckých potyček a parních strojů. Píše se rok 1934 a vzpomínky na dětství jsou hřejivé a hravé. S příběhem poznáte, co všechno se změní s příchodem války. Hlavní dějová linka se totiž odehrává v roce 1944. Výpravný film Vás zavede do života dvou bratrů Martina a zaostalého Michala. Vypráví příběh o jejich vztahu, radostech a těžkostech.
Film je pro nás jedinečný tím, kolik energie, úsilí a nadšení v sobě obsahuje. Vznik filmu si získal srdce a bezplatnou pomoc řady lidí. Natáčel se v malebné krajině Východních Čech.

Nejlepší amatérský film roku 2012 na mezinárodním festivalu BIAFF ve Velké Británii

awards

Příběh andělů

Film vznikal v průběhu 3 let

Film bez rozpočtu

Celkové přímé náklady na film stály psychické zdraví autorů a 80.000 Kč (450 obědů a 10 tis. km). Natáčelo se 26 dní a účinkuje 77 herců.

Diváci reagují

Film se promítal „šeptanou“ pouze v artkině Centrál – celkem 12 projekcí navštívilo 1755 diváků.

// hodnocení na csfd.cz
// Andělé na facebooku

Pomohli nám, pomohli jsme jim

Film vznikl díky nehonorované práci týmu a materiální podpoře sponzorů. Vše, co film utržil, jsme věnovali na neziskové projekty (naslouchátko pro neslyšící, oprava parního kotle, záchrana kina, atd.).

Filmové teasery

Proč jsme se do toho pustili

Věřte ve svůj projekt

Chtěli jsme najít limity, kam až může amatérský film s profesionálním přístupem zajít a třeba inspirovat další tvůrce v těžkých začátcích. Rádi pracujeme s takovými lidmi, které motivuje láska k filmu, mají chuť učit se a projevit. To ostatní přijde samo.

Andele_logo_CZ

Jak to vidí diváci

Byl jsem přítomen něčemu, co jsem v souvislosti s českým filmem mnoho let nezažil. Více než desetiminutovým ovacím vstoje po skončení premiéry.

Prof. Rudolf Adler, režisér, FAMU Praha

Jak to vidí diváci

Andělé se téměř zázračně pohybují mezi poetikou Obecné školy a zfilmovanými příběhy Vladimíra Kornera, poučeny hollywoodským outlookem.

Doc. MgA. Martin Štoll, Ph.D., režisér dokumentarista