Film, který si získal
srdce a pomoc mnoha lidí

Skroluj dolů

Lidský příběh z nelidské doby

Během cesty vlakem ve válečném roce 1944 vrcholí příběh dvou bratrů, Martina a Michala, jehož počátky můžeme sledovat ve vzpomínkách na rošťácké dětství, prožité s partou kluků v Sudetech roku 1934.

Přehrát celý film

awards

Nejlepší amatérský film roku 2012 na mezinárodním festivalu BIAFF ve Velké Británii

Příběh vzniku

Vůle, nadšení a nervy jak špagáty

Režisér filmu Ondra po napsání scénáře uprosil a zmanipuloval všechny své známé včetně rodiny. Ti pak do projektu vložili během tří let vše.

Nemožné
je možné

Produkční Vašek vytáhl z kapsy vlastních 80 tis. Kč, což byl zároveň celkový rozpočet celovečeního výpravného filmu, kde jezdí i parní vlak a tvořilo ho na 200 lidí.

Kdo měl srdce a ruce, pomáhal

Protože se film mohl uskutečnit pouze díky bezplatné pomoci mnoha přátel, šílenců a materiální podpory sponzorů, rozhodli jsme se věnovat vše, co film utržil, na pomoc neziskovým projektům.

Pomohli nám, pomohli jsme jim

Podařilo se zakoupit naslouchátko pro neslyšící, přispět na povodně, opravit parní kotel, zorganizovat inspirativní výlet seniorům, podpořit artkino a tak dále.

Zajímavosti o filmu

5.7mil. Kč

Produkční společnost FRAME100R vyčíslila produkční hodnotu filmu na 5,7 milionů korun, která vznikla z Vaškových 80 tisíc. Jak je to možné? Pro naše modré oči přijel parní vlak zdarma i s posádkou a jiní např. zase dali uhlí na topení.

1755diváků

Film i bez oficiální distribuce přitáhl do jednoho artkina v republice mrak lidí, ze kterého naštěstí nepršelo.

84%na ČSFD

Kde se u diváků vzalo tak vysoké hodnocení netušíme, ale umíme se z toho radovat. Snížit ho můžete klidně na CSFD.cz

Zjistit další informace

Věřte ve svůj projekt

Přátelé,

natáčení Andělů nám ukázalo, že nic není nemožné, a tím jsme snad inspirovali i další tvůrce v nelehkých začátcích. Výpravný dobový hraný film nás stál kromě nervů a 3 let života 80 tis. Kč, přitom jeho hodnota byla vyčíslena na 5,7 mil. Kč. Průměrná cena českého celovečerního filmu je pro srovnání 30 mil. Kč. Ve filmu nehrají žádné současné filmové hvězdy. Chtěli jsme dát příležitost novým tvářím a ukázat, že v Čechách je více talentovaných lidí a tvůrců.

Film neměl žádnou reklamu a nebyl v kinodistribuci. Věříme, že má smysl dělat věci jinak a že film si cestu ke svému divákovi najde sám. Anděly jsme promítali pouze v kině BioCentral v Hradci Králové, kde je vidělo 1755 diváků. Což je pro zajímavost více, než mají některé filmy v celorepublikové distribuci. Veškeré výdělky jsme věnovali na projekty a akce, které nám připadaly smysluplné a dělaly radost. Nyní však potřebujeme pomoci odstartovat naše současné filmové projekty (mezi které patří výprava za ztopořenými tubusy hvězdářských dalekohledů a ještě dále do hlubin lidské duše). Proto pouštíme Anděly touto cestou na síť a věříme, že nám přinesou zpět i nějakou tu korunu do začátku. Děkujeme. 

Vaši rošťáci Ondra Martinec & Vašek Maixner

Názory a řeči z kuloárů

Jak to vidí diváci

Byl jsem přítomen něčemu, co jsem v souvislosti s českým filmem mnoho let nezažil. Více než desetiminutovým ovacím vstoje po skončení premiéry.

Prof. Rudolf Adler
režisér, FAMU Praha

Jak to vidí diváci

Andělé se téměř zázračně pohybují mezi poetikou Obecné školy a zfilmovanými příběhy Vladimíra Kornera, poučeny hollywoodským outlookem.

Doc. MgA. Martin Štoll, Ph.D.
režisér dokumentarista
Nenechte si vše jen pro sebe
Napište nám

Další projekt

Dítě Spedition & Dítě Logistic

Portfolio